>

» Eski Objeler ile DEĞİŞİK DEKORATİF FİKİRLERKağıt ve iple perde yapılışıKağıt ve iplerle değişik cam perdeler

Bu perdeler ip yada misina ile yapılmakta. Beyaz olanın yıldız ve kar desenlerini şablon çizip ; pet şişelerden bu şablona göre 2 model kesip hafif ısıya tutup bütünleşmelerini sağlayarak deneyebileceğiniz gibi kartonlardanda kesip yapabilirsiniz. İp yada misina ( balık oltaları için satılır) üzerine yapıştırıcı ile yada delikler açarak tutturun. Özellikle yazlık evler için süper bir fikir. yarasaları ise en güzel eski röntgen filmlerinden kesip siyah boya ile boyayarak yapmak bence.

Eski Toplardan sarkan çiçeklik yapın eski objeleri değerlendirme

Eski basket topları yine bahçe dekorasyonu için harika bir çiçek saksısına dönüşmüş. Geri dönüşüm için çok hoş bir alternatif.

eski lastik çizmelerden saksı yapımı

Valla ben bu çizmelere pek eski diyemeyeceğim :P Türkiye standartlarında hala yeni çizmeler siz eskimeden yapmayın yoksa çok pahalı bir saksı olacaktır ;)

eski objelerle dekoratif fikirler

Çöp toplama taşıma kapları ile KOLTUK yapımı

Bu objelerde yine bize göre yeni. Ama koltuk yapma fikri hoş :)

Plastik taşıma kaplarından avize yapımı

Özellikle dükkanlar için hoş bir tasarım ama bizim burda yapsanız adama deli gözüyle bakarlar. :)

Plastik sepetlerle kitaplık yapın eskileri değerlendirme gobi sanat

İşte buna bayıldım. Bana eski radyoları anımsattı. Kitaplık olarak çok kullanışlı yani fonksiyonel...

Plastik sepetlerle dekoratif fikirler eskileri değerlendirme geri dönüşüm

Yine harika bir eskileri değerlendirme projeleri. Ama hhehehe yine bizim buralarda bunlar eski olarak pek kabul edilmiyor...

İp perde deniz kabukları ve bez parçaları ile yazlık evler için perde yapın

Muhakkak yapmalıyım diye bilgisayarımda biriktirdiğim resimlerden biri. Kendir iplerinin üzerine slikonla yapıştırılmış deniz kabuklarıyla yapılmış. Datça da en büyük zevkim kabuk toplamaktı. Dalmaktan ciğerlerim patlıyacaktı. henüz değerlendirmediğim kabuklarım için mükemmel bir proje.

Handmade kittens bad

Arkadaşlar benim kumsal (siames) ve şans (british shorthair ) adında 2 kedim var. Evde en çok sevilen bireyler :) Eşim öyle diyor. Bazen daha doğrusu yavruladıklarında beni bayağı zorluyorlar. Mama kum parası aşılar veterinerler ciyakkkk . Ama inanın evde beni en çok seven en sadık olanlarda onlar. En temizde onlar. En azından çorapları yok; hani çıkarınca koltuk arkasına atma huyları falanda yok. Hatta koltuk altında ne varsa ortaya çıkardıkları için evde bazıları pek sevmiyorlar. hehehe kızlarım benim . Gerçi büyük kızım var ama onun evin dağınıklığı umrunda bile değil :) neyse ben bir kediseverim ve hatta fazla sever .... Gerçi kızgınlık dönemlerinde hiçte öyle değil ya :P. onlar için düşünmüştüm ama onlar yatsa yatsa bu yatağın altında yatarlar.

İşte böyleeee sevgiler...